Rusza cykl zawodów o Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu

Pierwsze zawody sezonu ION Kite Challenge już 31.05. –  2.06.

Tegoroczne ogólnopolskie zawody w kitesurfingu obejmować będą trzy edycje zawodów, w tym wielki finał w Pucku podczas Ford Fiesta Activ Cup. Będzie to największa impreza kitesurfingowa, w trakcie której rozegrany zostanie finał Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski w konkurencjach Freestyle, Foilboarding oraz Twin Tip Racing.

Sponsorami zawodów są marki: ION oraz North Kiteboarding, Aztorin, Ford oraz GoPro. Energii zawodnikom doda jak co roku  Red Bull.

Patronat obejmie PZKite, który ustalił regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Rywalizacja rozpocznie się od zawodów ION Kite Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca na kempingu Chałupy III. Organizatorzy liczą na dobrą frekwencję i zaangażowanie zawodników, którzy będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności i nowe triki, które ćwiczyli zimą.

Rejestracja zawodników odbędzie się w bazie Bo Sport na kampingu Chałupy III w dniu rozpoczęcia zawodów tj. 31 maja w godz. 8:00 – 9:30. Pierwszy możliwy start zaplanowano na godz. 10:30. Zawody zakończą się w dniu 2 czerwca ostatnim startem o godz. 17:00. Harmonogram zawodów może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe.

Głównymi konkurencjami będą Freestyle,TT Racing oraz Foilboarding oceniane według zasad IKA (International Kiteboarding Association.)

Drugim przystankiem pucharu będzie Aztorin Kite Challenge, który rozegrany zostanie w Krynicy Morskiej w dniach 23 – 25 czerwca

Zakończenie zmagań pucharowych oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie zaplanowanego w Pucku w dniach 11 – 15 sierpnia Ford Fiesta Activ Cup, najbardziej oczekiwanej imprezy sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*