Ola

Instruktorka kitesurfingu , narciarstwa i snowboardu

Taghazout to mała miejscowość położona 20km od Agadiru, z którego można się dostać za niewielkie pieniądze taksówką. Słynie ona przede wszystkim ze świetnych warunków do surfowania – zarówno dla początkujących i zaawansowanych surferów.

Taghazout
Taghazout

Do Taghazout najłatwiej dostać się lecąc czarterem lub tanimi liniami do Agadiru, a  potem taksówką na miejsce.

Akomodacja

Surferski spot na obrzeżach Taghazout
Surferski spot na obrzeżach Taghazout

Dobrym pomysłem na zakwaterowanie może być skorzystanie z couchsurfingu. Taghazout skupia wielu surferów z różnych stron świata, warto więc zasięgnąć rady oraz skorzystać z gościnności localesów. W ten sposób dowiemy się, gdzie kupić najlepsze owoce i spędzimy przepiękny wieczór na tarasie przy zachodzie słońca. Oczywiście korzystając w couchsurfingu musimy dobrze sprawdzić profil hosta i porozmawiać z nim zanim zdecydujemy się z nim spotkać. Ostrożności nigdy za wiele. Marokańczycy związani z biznesem turystycznym widzą w nas tylko pieniądze, więc oczy dookoła głowy! Możecie też codziennie dojeżdżać z Agadiru, gdzie znajdziecie hotele na każdą kieszeń.

Taghazout w Maroku, surferzy
Taghazout w Maroku, surferzy

Spoty

Banana Beach – zatoczka z piaszczystą plażą i dość łagodnymi falami, idealne miejsce na stawianie pierwszych kroków i szlifowanie posiadanych już umiejętności. Na miejscu są szkółki i wypożyczalnie. Dobrym pomysłem jest też wyposażyć się w sprzęt w samym mieście Taghazout, o ile mamy go jak dowieźć na spot. Ceny są tam na prawdę niskie w stosunku do innych miejsc. Pozostałe spoty to: Panoramas, Anchor Point, Devil’s rock, Spiders.

Surferzy w Taghazout
Surferzy w Taghazout

Sprawdźcie też artykuł o kitesurfingu w Essaouirze – Essaouira, wietrzne miasto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*