W środę 13.09.2017 r. na kempingu Chałupy 3 zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Instruktorów PZKite. W zawodach wzięło udział 45 uczestników. Wietrzny dzień pozwolił rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje. W freestylu trzeba było wykonać triki z tak zwanej nowej i starej szkoły. Instruktorzy zaprezentowali triki na bardzo wysokim poziomie walcząc do ostatnich chwil o miejsca na podium. Konkurencję w grupie mężczyzn wygrał Dariusz Ziomek, a wśród kobiet Paulina Ziółkowska.

Dobre warunki wiatrowe pozwoliły też, tego samego dnia, rozegrać regaty Twintip Race. W tej kategorii rozegrano 3 heaty, które wyłoniły zwycięzców. Wśród mężczyzn wygrał Grzegorz Łopusiewicz, a najlepszą wśród kobiet ponownie okazała się Paulina Ziółkowska.

Klasyfikację generalną wygrali Dariusz Ziomek i Paulina Ziółkowska.